Mürekkep Kartuşları, Toner Kartuşları, Şerit Kartuşları,
Toner Dolumu Online Alışveriş Sitesi
empty Üye ol Üye girişi
Ürün grupları
Alt Menü 2

Bu bölümde aradığınız soru ve cevabı bulamadıysanız, sorunuzu site yöneticisine iletmek için tıklayınız.
Kategori seçiniz :  
1


Soru : Fiyat ve Stok Bilgileri Güncel midir?
Cevap : 

Evet, sitemizde yayınlanan fiyat ve stok bilgileri her saat başı otomatik olarak güncellenmektedir.

Bir ürünün stok durumu Kritik Stok - 10 Adetten Az Kaldı! olarak görünüyor ise bu durum o üründen 10 adetten az kaldığını göstermektedir. Stok miktarı depo ve sevkiyat merkezindeki toplam miktarı göstermektedir. Sirkülasyonu düşük olan modeller sevk merkezinde bulundurulmamaktadır. Bir ürünü sevkiyat merkezimizden teslim almak istiyorsanız lütfen öğlene kadar Müşteri Destek bölümüne yazarak bilgi alınız.


 Soru : % 100 YENİ Muadil (100% NEW Generic) kartuş ne demektir?
Cevap : Yazıcı üreticisi dışında bir üretici tarafından tamamen yeni parçalar kullanılarak üretilmiş kartuşlar % 100 YENİ Muadil kartuş olarak adlandırılır. Dolum yapılan kartuşlarda eski ve yeni mürekkep birbirine karışır. % 100 YENİ Muadil kartuşlarda böyle bir sorun olmadığından bu ürünler yazıcı kafasında tıkanıklığa sebep olmaz. Baskı performansı en az orjinali kadar yüksek ve kaliteli olur.
 Soru : Sitenizden satın aldığım kartuşun garantisi var mı?
Cevap : Evet, sitemizde satılan tüm ürünler malzeme ve işçilikten kaynaklanabilecek hatalara karşı garantilidir. Ürünlerimizin herhangi bir şekilde beklentinizi karşılamaması durumunda ya ürün ücretsiz olarak değiştirilir yada ödediğiniz tutar iade edilir. Ürün garantisi detaylarını Satış Sözleşmemizde bulabilirsiniz.
 Soru : Çipli kartuş ne demektir?
Cevap : Bazı yazıcı üreticileri kartuşların tekrar doldurulmasını engellemek için kartuşun üzerine küçük bir elektronik devre monte etmektedir. Bu tip kartuşlara çipli (chip) kartuş denir.
 Soru : Neden ürünleriniz diğer sitelerdeki fiyatlarla yarıyarıya oranda, siz nasıl ucuz verebiliyorsunuz?
Cevap : Fiyatları orjinalinden çok düşük olan ürünlerimizin tamamı yüksek kaliteli muadil ürünlerdir. Bu sebeple fiyatları çok ekonomiktir.
 Soru : MUADİL Kartuş, Toner, Şerit, Fax Filmi ne demektir?
Cevap : Muadil demek OEM (Original Equipment Manufacturer - Orjinal Ekipman Üreticisi) dışında, yani yazıcı üreticisi dışında bir üretici tarafından, orjinal ürünün tüm özelliklerine sahip olacak ve hatta geçecek şekilde üretilmiş ürün demektir. "Yan sanayii ürün" olarak da adlandırılır.
 Soru : "%100 Yeni Muadil" ve "Yeniden Üretilmiş Muadil" ürünler arasındaki fark nedir?
Cevap : %100 Yeni Muadil kartuş, toner, şerit ve fax filmleri, tıpkı orjinal ürünler gibi sıfırdan üretilmiş, daha önce hiç kullanılmamış ürünlerdir.

Yeniden Üretilmiş Muadil Kartuş ve Toner'ler, daha önce sadece 1 kez kullanılmış orjinal boş kartuş ve tonerlerin birçok testten geçtikten sonra tamamen demonte edilerek, gerekli içi donanımının yüksek kaliteli yeni parçalar ile değiştirilmesi, tekrar monte edilerek en az orjinalinde olduğu kadar ve en az orjinalinde kullanılan kalitede mürekkep veya toner tozu kullanılarak doldurulması, tekrar test edilerek kullanıma hazır hale getirilmesi yöntemi ile üretilir. Bu sebeple bu tip ürünlere "Yeniden Üretilmiş" denmektedir. "Dolum kartuş" veya "dolum toner" tanımlarını kullanmak bu katagorideki ürünler için doğru değildir; "dolum kartuş" veya "dolum toner" olarak bilinen ürünlerin daha önce kaç defa kullanıldığı belli değildir, genellikle test edilmeden ve düşük kaliteli malzeme kullanılarak üretilirler.


 Soru : Muadil kartuş, toner, şerit veya fax filmleri de en az orjinali kadar kaliteli olabiliyorsa neden orjinallerine göre çok ucuz?
Cevap : Yazıcı ve benzer cihaz üreticileri, yazıcı fiyatlarındaki rekabet yüzünden, yazıcı satarak kar edememekte, genellikle sarf malzemeleri satarak para kazanmaktadırlar. Yeni cihaz üretimi sırasında ortaya çıkan masrafların büyük bir kısmı sarf malzemelerinin satışından karşılanır. Muadil kartuş, toner, şerit veya fax filmi üreten firmaların ise OEM ler gibi yeni yazıcı üretimi için ayırmaları gereken bir bütçe yoktur, sadece sarf malzemesi üretirler, bu sebeple maliyetleri düşük olur ve bu da ürünlerinin ucuz olmasını sağlar.


 Soru : "Yeniden Üretilmiş" / "Yenilenmiş" kartuş veya toner ne demektir?
Cevap : 

Orjinal boş kartuşların tüm zorunlu testlerden geçtikten sonra demonte edilip temizlenmesi ve gerekli iç donanımının değiştirilerek yenilenmesi, daha sonra monte edilerek yüksek kaliteli mürekkepler veya tonerler ile doldurulması ve son olarak tekrar birçok teste tabi tutularak kalitesinin kontrol edilmesi işlemine "Yeniden Üretim" (remanufacturing) denmektedir.

Bu şekilde üretilen mürekkep püskürtmeli kartuşlarda kartuşun içinde atık mürekkep kalmaz ve yazıcı kafasında tıkanıklık meydana gelmez.

Aynı şekilde orjinali gibi tamamen demonte edildikten sonra yeniden üretilen lazer toner kartuşlarının da baskı performansı en az orjinali kadar yüksek ve kaliteli olur.

Lazer toner kartuşlarında tüm iç donanımı test edilerek gerekli olanları yüksek kaliteli yeni parçalar ile değiştirilen modeller, ürün kodundan sonra gelen (md) veya (mdc) kısaltmaları ile tanımlanır.  Yeniden üretim işlemi sırasında yeni parça kullanılmamış fakat tüm parçaların gerekli temizliği, bakımı ve testi yapılmış olan modeller ise (m) veya (mc) kısaltmaları ile tanımlanır.


 
1
 
Teknik Servis | Hakkımızda | Gizlilik Politikamız | Disclaimer-Tekzip | Boş Toner Sat! 
Kartuş Ticaret İbrahim Hakan Yörük
Banka Seçenekleri
Sitedeki Aktif Kullanıcı Sayısı: 19 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 11522502

Tüm isimler ve markalar karşılık gelen hak sahiplerinindir ve sadece referans olması amacı ile anılmıştır. Uyumluluk tabloları sadece referans olması amacı ile ve OEM sitelerindeki bilgiler baz alınarak hazırlanmıştır. Cihazınızda kullanılan kartuş, toner, şerit ve fax filmi modelini cihazınızın kullanım kılavuzundan veya üzerlerinde yazan kodlardan öğrenebilir, toner dolum ve dolum malzemeleri fiyatlarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

e-ticaret neticaret eticaret