Firmamız 2004 yılının Kasım ayında yüksek kaliteli, ithal, muadil yazıcı sarf malzemelerini en uygun fiyatlar ile müşterilerine sunmak amacıyla kurulmuştur.

     2005 yılının Ocak ayında sadece son kullanıcılara ve internet üzerinden satış yapma kararını alan firmamız, 2006 yılının Ağustos ayında www.kartus.com.tr alan adı altında çalışan e-ticaret sitesini kurmuştur.

     2007 yılının Şubat ayı itibarı ile yeniden üretilmiş veya %100 yeni muadil yazıcı sarf malzemelerinin yanında, orijinal mürekkep kartuşlarının ve toner kartuşlarının da internetten online satışına başlamıştır.

     Kartuş.com.tr, binlerce çeşit muadil ve orijinal mürekkep kartuşu, toner kartuşu, şerit kartuşu ve fotokopi toner kiti satışı yanında, profesyonel mürekkep ve toner dolumu hizmeti de vermektedir.

     E-ticaret sistemimizin kurulu olduğu www.kartus.com.tr alan adımızın dışında www.kartuş.com.tr, www.kartus.biz.tr, www.kartuş.biz.tr, www.kartuş.gen.tr, www.kartus.info.tr, www.kartuş.info.tr ve www.toner.info.tr alan adları da firmamıza aittir.

     2020 yılının Ocak ayında yenilenen web sitemiz ve altyapımız ile firmamız, müşterilerine daha iyi hizmet vermek için sürekli bir gayret içindedir.